Rondleiding 'Kinderen in de oorlog'

Nooit meer oorlog! Dat hoopt iedereen. Maar waarom ontstaan oorlogen? En hoe veranderde de oorlog het dagelijkse leven van kinderen? Je ontdekt het tijdens een wandeling langs de oorlogsmonumenten in de stad. 

  • Voor wie: 3de graad lager onderwijs
  • Wanneer: Donderdag 30 april 2026 van 13 tot 15 uur
  • Waar: Oorlogsmonument Martelarenplein, 3000 Leuven (Bekijk op Google Maps)
  • Prijs: Gratis
  • Inschrijven: Online, vanaf dinsdag 17 maart 2026 om 16 uur

Inhoud

Nu is er vrede in ons land. Maar in hun dagboeken en brieven vertellen kinderen over hun leven tijdens de wereldoorlogen in Belgiƫ. Wandel mee langs verschillende oorlogsmonumenten, die het einde van de oorlogen in Leuven herdenken.

Wat was de impact van de wereldoorlogen in ons land op kinderen? Moesten ze vluchten? Was er voldoende voedsel? Waren ze bang voor de soldaten? Konden ze naar school? Mochten ze buiten spelen? Wie kwam ter hulp? Wat zijn kindsoldaten? Tijdens deze wandeling kom je er meer over te weten.

Deze rondleiding wordt gegeven door een gids van Lots of Leuven.

Dit is een activiteit op de Leuven Leert van Buiten Dag

Contacteer ons

Heb je een vraag? We helpen je graag verder. 

Je krijgt zo snel mogelijk een antwoord.
Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.