Zoektocht en workshop ‘Dieren in erfgoed’
Tijdens een interactieve zoektocht op de Heilig Hartcampus en in de erfgoedcollectie van Cultureel erfgoed annuntiaten Heverlee gaan de leerlingen op zoek naar dieren en hun betekenis. Hou je ogen goed open. Beelden, prenten, glasramen, boeken, tapijten … ze zitten overal! Kunnen de leerlingen alle dieren vinden? En wat zouden ze betekenen?
Cultureel erfgoed annuntiaten Heverlee heeft in haar collectie heel wat dieren. Maar zijn al deze dieren wat ze op het eerste zicht lijken? Schrijvers en kunstenaars gebruiken dieren vaak als symbool of metafoor, bijvoorbeeld voor de mens of voor een bepaalde karaktereigenschap. Denk maar aan de fabels van Jean de La Fontaine. Of de vier apostelen die elk een dier als symbool hebben, net zoals vele heiligen.
Na de zoektocht steken de leerlingen zelf de handen uit de mouwen in een creatieve workshop. Ze kunnen kiezen uit kraanvogels vouwen in origami, een totemdier tekenen of met scoubidou een slang weven.
